Omamnou vůní čokolády proti smutku

12.10.2018 17:38

Omamnou vůní čokolády proti smutku

Stromy zlátnou, ve vzduchu se vznáší poslední něžné pavučinky babího léta a cesty pokrývají čerstvě vyloupnuté kuličky kaštánků.

Ale tím romantika končí. Podzim už vystrkuje i pěkně ostré růžky a ukazuje nám spíše tu stinnou stránku. Táhlé deště, lezavé počasí a ranní mrazíky, které pomalu nutí vytáhnout zimní kabát, jsou na denním pořádku.

To všechno nám v těchto dnech na optimismu moc nepřidá. Jakkoliv silné slovo je deprese, můžeme alespoň říct, že podzim přináší melancholickou náladu a podporuje nás v utápění se ve vlastních smutcích. Co takhle pohroužit se na chvíli raději do něčeho, co nám náladu zvedne mnohem výš, než kde se pohybuje hladina rtuti na venkovním teploměru.

Antistresový koktejl s vůní...

Čokolády! Kakaové boby, ze kterých se vyrábí, jsou tu s námi od nepaměti, a dokonce už po celá tisíciletí tvoří součást jídelníčku v některých koutech světa. Co na nich je tak jedinečné, že byly dokonce pasovány na plnohodnotné platidlo?

Čokoládové lázně v pohodlí domova

Kakaový bob je koncentrovanou pilulkou štěstí. A navíc plně přírodní! Dopřejte si pořádnou antistresovou dávku přímo pod kůži. Zařaďte na podzim ke svým koupelnovým rituálům také malé čokoládové lázně. Není to nic složitého a vaše tělo i mysl si už po pár dnech budou zaručeně libovat.

Ať už si chcete dopřát krátkou sprchu, nebo dlouhou relaxační koupel, použijte čokoládový sprchový gel. Skvěle provoní celou místnost a stejný efekt má i na pokožku.

Pro zesílení účinku, a hlavně pro hydrataci zimou vysušené pokožky nezapomeňte po umytí vmasírovat i štědrou vrstvu čokoládového tělového másla nebo tělového mléka. Pokožka se tím skvěle prokrví a výtažky z čokoládových bobů mohou začít efektivně účinkovat.

Relaxační řada až po strop plná čokolády

Sprchový gel s vůní čokolády Tělové  máslo s vůní čokolády Tělové mléko s kakaovým máslem

Hormony štěstí pro lepší den

A co přesně dělá z čokolády tu výjimečnou superpotravinu, která nás dokáže vyvést z temných uliček trudomyslnosti? Pojďme si kakaové boby prohlédnout pod chemickým mikroskopem.

  • Nezapomeňte na sladkou tečku na závěr!Serotonin. Jeho nedostatek má na svědomí vznik depresí, protože zajišťuje přenos nervových vzruchů mezi buňkami. Čokoláda obsahuje prekurzory serotoninu GABA a tryptofan, které vedou ke zvyšování hladiny serotoninu v mozku.
  • Dopamin Jeho snížená hladina způsobuje špatnou náladu i únavu. V čokoládě nalezneme fenylethylamin, který hladinu dopaminu zvyšuje.
  • Fenylethylamin – Navíc funguje jako stimulující droga. Působí na emoční stavy, chování a reakce na podněty. A jeho hladina se zvyšuje také setkáním dvou osob, které jsou si navzájem sympatické. Z toho důvodu se označuje jako droga zamilovaných.
  • Anandamid – Zajišťuje nám pocit blaha, radosti a štěstí. A navíc čokoláda obsahuje spoustu vitamínů a zdraví prospěšných látek přes hořčík, železo, mangan, zinek či zdravé tuky a kyseliny.

Čokoláda tedy stimuluje mozek a dělá vše proto, abychom se cítili dobře. Proto až skončíte rituál, nezapomeňte na to nejdůležitější. Čokoláda s obsahem kakaa nad 70 % není mlsání, ale lék! Obzvláště v těchto dnech mějte proto vždy nějakou tu tabulku kvalitní pochoutky vždy po ruce. A čokoládové orgie v koupelně zakončete lahodným kouskem, účinky se dostaví dřív, než se stihne rozpustit na jazyku.


Novinky e-mailem

Přejete si dostávat novinky do Vaší e-mailové schránky? Vyplňte následující formulář.

Novinky e-mailem

Vaše osobní údaje nejsou nikde zveřejňovány a splňují požadavky GDPR.


Informace o produktech a jejich dostupnosti Vám sdělí naši obchodní zástupci.

© 2019, Union cosmetic s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Výměna odkazů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑