Upravit stránku

Jak pečovat o pleť v chladných měsících

Péče o pleť je důležitá a v zimních měsících tomu není jinak. Vyvarovat se chyb, kterých se nevědomky dopouštíme, je přitom velice snadné. Špatnou péči by nám dříve či později vrátila a to je něco, o co jistě žádná z nás nestojí.

Každá žena jistě tuší, že péče o pleť je důležitá. V zimních měsících tomu není jinak. Vyvarujme se chyb, kterých se nevědomky dopouštíme, a udělejme něco navíc pro svoji pleť. Věřte, že špatnou péči by nám dříve či později vrátila i s úroky.

Základem je kvalitní hydratace

Jedním z mýtů je, že bychom v zimě neměly používat hydratační krémy. Údajně způsobují zamrznutí vody v kůži a její následné popraskání. To je skutečně pouze mýtus. Ba právě naopak v zimě kůže potřebuje dostatek vláhy a výživy díky chladnému počasí, které venku panuje.

V zimě pleti nesvědčí ani horké koupele, které ji ještě více vysuší. Vhodné je vyměnit lehké krémy za ty hutnější, které mají vyšší podíl tukových látek, což znamená, že by měly obsahovat například ceramidy, cholesterol či rostlinné oleje. Dobré je doplnit běžnou péči o pleť o výživnou pleťovou masku – čas si udělejme alespoň jednou týdně.

Nezapomínejme ani na ruce

Podobně jako naše pleť na obličeji trpí v zimě i naše ruce. Vysušené ruce případně polámané a roztřepené nehty nejsou nic, o co bychom stály. Pro péči o naše ruce můžeme použít například kvalitní krémové tekuté mýdlo Wild Orchid. Po každém umytí rukou je vhodné ruce dobře hydratovat. Chybu neuděláme použitím krému na ruce a nehty s Aloe Vera. Aloe Vera je známé pro své silné protizánětlivé a antibakteriální účinky.

V kosmetice se využívá zejména k ošetření pleti se sklonem k akné, oparům, ekzémům či plísním. Za zmínku stojí, že také pozitivně působí proti lupům a dokonce se jeho užívání doporučuje jako podpora při redukčních dietách. Zapomínat bychom neměly ani na nošení rukavic. Hydrataci a vláčnou pokožku můžeme ještě podpořit peelingem a olejíčkem, který budeme nanášet jednou za týden či dva.

Nepodceňujme pitný režim 

Možná někoho překvapí, že pitný režim a hezká pleť toho mají hodně společného. Při nedostatku tekutin je kůže sušší a šupinatější. Především v zimě nás chladné počasí nenutí doplňovat tekutiny, tak jako v parných letních dnech. Proto bychom si dostatečný příjem tekutin měly samy ohlídat.

Nejvhodnější je pít čistou vodu případně neslazený čaj, ale chybu neuděláme ani s kvalitními ovocnými džusy, které si navíc můžeme doma samy připravit pomocí odšťavňovače. Zapomínat bychom neměly ani na rty. Kůže na rtech je velmi tenká, a proto je třeba ji chránit před popraskáním. Místo rtěnky a lesku bude vhodnější sáhnout po ochranném balzámu a stejný efekt poskytne i čistá vazelína. Rty můžeme natírat opakovaně i několikrát denně.