Upravit stránku

Výroba domácí kosmetiky

Výroba domácí kosmetiky je nyní oblíbeným trendem. Hlavní výhodou je jistota, že člověk ví, které ingredience obsahuje denně používaná kosmetika. Dalším důvodem, proč obliba domácí výroby stoupá, je také touha vyzkoušet si něco nového nebo třeba vytvořit dárek od srdce.

Pod stromeček

Blíží se Vánoce a pro většinu z nás jsou teď dárky pro naše blízké velmi žhavým tématem. Autorská kosmetika je skvělým způsobem, jak blízkým ukázat, že jsme jim chtěli dát skutečně to nejlepší. Navíc je vyrábění výbornou formou relaxace a perfektně provoní celý dům. Může být cestou i pro alergiky nebo lidi s jinými specifickými potřebami.

V knížkách i na internetu dnes najdete stovky návodů. Nejlepší ale je, že recepturu můžete plně přizpůsobit vlastním preferencím vůně i citlivosti své pokožky a dalším omezením. Výsledné produkty pak můžete plnit do recyklovaných obalů ze skla, které se dají i efektně zdobit. Každý kus tak bude na 100 % originál!

3 výrobky a recepty na domácí alternativy

Z výroby kosmetiky můžete udělat i skvělý předvánoční večírek. Sklenička svařeného vína a pár kousků cukroví budou tím pravým doplňkem pro vaše tvoření. Vybrali jsme pro vás 3 ověřené recepty, které zvládnete bez těžko dostupných surovin a jejich výroba je opravdu snadná. Vyrobíme si domácí šampon, tělový scrub a domácí balzám na rty.a

Šampon na vlasy

Budete potřebovat 1/4 šálku tekutého kastilského mýdla, 2 lžíce jablečného octa, 1 lžíci tea tree oleje, pár kapek levandulového esenciálního oleje a vodu pro zředění konzistence. Vše pak jednoduše smícháte a výsledkem je šampon, po kterém budou vaše vlasy čisté, lehké, svěží, hydratované a bez pocitu mastnoty.

 

Cukrový scrub

Smíchejte 1/2 šálku hrubě mletého cukru, 1/2 šálku mleté kávy, 1 šálek kokosového oleje a pár kapek zázvorového esenciálního oleje. Exfoliace (odstranění odumřelých buněk kůže), pro kterou se scrub skvěle hodí, přispívá k obnově pokožky, lepšímu okysličování a přijímání vyživujících látek.

 

Balzám na rty

Zde už je výroba o maličko složitější, není však čeho se bát. Přichystejte si po lžičce bambuckého másla, kokosového/jojobového oleje, včelího vosku a pár kapek esenciálního oleje dle vlastní fantazie. Ve vodní lázni rozpusťte vosk s olejem a máslem, ale nenechte směs začít vřít. Pak přidejte vonný olej a dokud směs neztuhne, nalijte do přichystaných nádobek. Můžete využít vysouvací tyčinky po spotřebovaném balzámu na rty.

 

10 důvodů, proč jít do výroby domácí kosmetiky

  1. Je to jednoduché, takže můžete zapojit i děti
  2. Recepturu lze přizpůsobit přesně na míru
  3. Získáte skvělý dárek pro přátele i rodinu
  4. Máte spoustu zábavy pro dlouhé večery
  5. Můžete tvořit libovolné kombinace vůní
  1. Mnoho surovin najdete v kuchyni
  2. Netestujete na zvířatech
  3. Ušetříte peníze i odpad
  4. Znáte vstupní suroviny
  5. Vše je bez škodlivin 

Pokud ale nemáte zrovna šikovné ruce, nebo vám schází čas, vyzkoušejte naši přírodní kosmetiku. Také ji vyrábíme sami, a proto máme přehled o všech vstupních ingrediencích. Díky tomu, že nejsme jen distributory, naše kosmetika má opravdu skvělý poměr kvality a ceny.

U domácí kosmetiky bývají paradoxně často náklady na výrobu mnohonásobně vyšší než u kupovaných výrobků. Recepty často obsahují exotické ingredience, které jsou velmi nákladné. Navíc by vám stačilo několik kapek na vyzkoušení, ale je nutné koupit celé balení. Na to ale vyzrajete při  tvoření ve skupině, kde si náklady rozdělíte. Přesto jsme se naše recepty snažili vybrat tak, aby shánění ingrediencí bylo co nejsnazší. Užijte si prima tvoření.